Knihy


Michael Crichton - Kmeň Andromeda


Do rúk sa mi opäť dostala kniha od Michaela Crichtona. Od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Môžem vyhlásiť, že patrí medzi najlepšie knihy aké som kedy čítala.

Kniha detailne popisuje päť dní najväčšej vedeckej krízy. Po Zemi sa šíri neznáma kozmická nákaza. Zúfalá situácia si vyžaduje zúfalé riešenia.

Štyria americký vedci z rôznych oblastí sú v utajení povolaní do podzemných laboratórií v nevadskej púšti, aby vyriešili problém šíriacej sa nákazy. Sú obklopení najmodernejšou technikou pomocou ktorej skúmajú neznámy vírus, ktorý vyhubil obyvateľov malého mestečka pri Arizone. Do Piedmontu spadol kontaminovaný satelit. Prežili iba dvaja. Čo spája zdravého novorodenca s polymorbídnym šesťdesiatnikom? Čo sa stane keď sa vírus rozšíri po laboratórii pripravenému k samodeštrukcii?

V roku 2008 bol natočený film inšpirovaný novelou Michaela Crichtona. Kmeň Andromeda patrí medzi Crichtonove najznámejšie knihy. Film je zaradený medzi najlepšie sci-fi filmy 21. storočia.





Michael Crichton: Stratený svet

Ďalšia z kníh ktoré patria medzi moje obľúbené, je aj kniha Stratený svet od Michaela Crichtona. Kniha bola sfilmovaná do svetoznámeho sci-fi filmu Stevena Spielberga - Jurský park.

Spoločnosť InGen pred niekoľkými rokmi prišla na nápad, ako oživiť vyhynuté živočíchy. Zábavný park plný predhistorických tvorov niesol názov Jurský park.

V južnej Amerike sa ľudia stretávajú s podivnými tvormi vyzerajúcimi ako jaštery. Mladý vedec sa rozhodne zistiť, čo je vo veci. Ocitne sa sám v džungli plnej predhistorických tvorov, ktorých pozná len po teoretickej stránke.
Na pomoc mu prichádzajú jeho priatelia. Jedným z nich je Ian Malcolm, protagonista Jurského parku. V nebezpečnej situácii sa s nimi ocitajú aj dve deti.
Spoločne nachádzajú bývalú umelú liaheň dinosaurov v opustených laboratóriách.

Nie sú však jediní, kto má o dinosaury záujem. Profesor Dodgson, Malcolmov niekdajší rival, sa tiež púšťa do dobrodružnej výpravy za dinosaurami.
 Celá skupina sa tak ocitá tvárou v tvár tajomnému, stratenému svetu.

                                  




Michael Crichton: Hranica času

Knihu Hranica času považujem za jednu z najpútavejších a dejovo najzaujímavejších kníh, aké som kedy čítala. Práve preto je práve táto kniha moja obľúbená.


Výskumná spoločnosť ITC sídliaca v Novom Mexiku pracuje na výskume, ktorý zahŕňa aj cestovanie v čase.
Vo francúzsku medzitým prebiehajú archeologické vykopávky hradu a kláštora z obdobia stredoveku. Mladí archeológovia narazia na odkaz zo 7. apríla 1357. Je to volanie o pomoc známeho vedca, profesora Johhstona, ktorý sa tiež podieľa na vykopávkach. Jeho spolupracovníci Kate, Chris a Mark sú okamžite pozvaní do výskumného strediska v Black Rocku, kde ich vedci oboznámia s cestovaním do iných paralelných vesmírov - minulosti. Prezident spoločnosti, Robert Doniger vysvetlí, že profesor trval na ceste do stredoveku, odkiaľ sa už nevrátil.


Kate, Mark a Chris sa vyberú do stredoveku s cieľom priviesť profesora späť. Na 37 hodín sa ocitnú v roku 1357, v 20. roku storočnej vojny medzi francúzskom a anglickom na území Castelgardu.

Cestovatelia nemajú k dispozícii žiadne moderné zariadenie a ich budúcnosť závidí na vedomostiach zo stredovekého obdobia. Po tom čo sa stratia, sú odkázaní sami na seba. Z jednoduchej výpravy sa tak stáva boj o holý život.

                                      

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára